Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odstřelovací puška MB-01 BLACK

14. 7. 2012

 MB 01

 

dsc00382.jpg

 

 

 

Nástupkyně L96, podle mě velmi kvalitní odstřelovací puška od firmy Well. Za cenu 2800,-  dostanete poměrně spolehlivou snipu s možností kvalitního rozšíření. První co Vás na zbrani zaujme je její váha, vždyť s 3 400 g se rozhodně řadí mezi ty těžší pušky. Bohužel zbraň přijde holá (bez optiky i nožiček), takže další nákupy jsou nutností.

ch_l96_mb01c.jpg 

Tělo zbraně je z velmi tvrdého plastu ABS, vnitřní díly zbraně jsou směsicí kovu a ABS. Výkon zbraně je počítán na 470 fps a při povedeném nastavení hop-up dosáhnete dostřelu až 70 m s velkou přesností. Nastavení hop-upu jsme chvíli hledaly, ale pro šikovnější ručky není problém dotáhnout hop-up bez jakéhokoliv rozebrání. Hop-up se dotahuje v otvoru na zásobník blíže ke konci hlavně malým šroubkem.

 

Zbraň přišla s třemi polokovovými zásobníky, které sami o sobě něco váží, ale naládujete do nich 25 kuliček i více J. Dobíjení zásobníků je trochu oříšek, musíte být s rychloplničkou šikovní nebo použít nástavec.

 sta-z-mb01.jpg

Velmi jsme ocenily možnost snadno nastavit pažbu i podpěrku hlavy na pažbě. Všechno se nastavuje pomocí imbusových klíčů.

Zbraň používáme již druhým rokem a zatím se neprojevily žádné vážnější vady a to zbraň párkrát spadla na zem a dokonce byla i pod vodou. Je pravdou, že se o ní dobře staráme.

 

bc-mb01-awp-lg.jpg

Natahovací páka jezdí jako po másle a neměl problém, ho natáhnou i člověk velmi malé síly. Kulička na konci parádně sedí do ruky a rozhodně nehrozí přepnutí pojistky. Pojistka je vyřešena velmi chytře kovovou páčkou v klasických dvou polohách Fire a Save, polohy si rozhodně nespletete, poloha Save je označená červenou tečkou.

 

Puška má klasickou RIS lištu na 21 mm, ale nožičky pro tuto zbraň jsou poněkud oříšek.

 

Zbraň opravdu šlape jako hodinky, bez problémů s ní trefíte postavu na 70 m a kuličkami 0,28 rozhodně nic nezkazíte. Pro domácí kutily bude dobrou zprávou velké množství dílů a vylepšení. Jediné co nás opravdu zklamalo je váha. Pokud máte s 3,5 kg běhat na zádech po lese nějakou tu hodinku, určitě to není nic příjemného a zbraň se dost pronese. Další takovou výtkou je lehce se viklající hlaveň, to bude asi vinou uchycení dvěma šroubky, ale drastické vyklání to není, a třeba je to jen chybou kusu.

 

mb01_1.jpg 

Odstřelovači ocení možnost zbraň dokonale zamaskovat. Na zbrani jsou velké prostory pro uchycení hejkala nebo nastříkání sprejem. V obou případech zbraň vypadala prostě skvěle a hejkalové zamaskování ničemu nepřekáželo. Optiku doporučujeme 4x40 nebo 3-9x40 pro ty náročnější. Také doporučujeme přezbrojit na silnější pružinu pro ten správný sniper efekt.

 

Doufáme, že Vám tato malá recenze zpříjemnila chvilky na našem webu nebo ulehčila rozhodování. Za jakékoli doplňující informace budeme rádi a potěší nás i Vaše poznatky z používání této zbraně. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashanuark, 13. 12. 2017 9:57)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

kolik stojí

(Oliver Šachl, 14. 8. 2014 19:56)

Dobrý den.Chtel bych se zeptat kolik stojí airsoft zbran MB 01.dekuji Naschledanou

Re: kolik stojí

(Admin, 8. 9. 2014 17:20)

Zbraň holá ( bez optiky, bez nožiček) stojí okolo 2800, liší se od eshopu k eshopu. Obvykle k ní dodávají 3x kovový zásobník. Optiku sme nainstalovaly za 900 a nožičky jsme nedokupovaly, jsou né klasicky na RIS lištu, ale na trn, ale pro nadšeného airsofťáka není problém sehnat za dobrou cenu i je.

mb

(Petr, 24. 9. 2012 14:43)

Ahoj,hele jakou bych dotoho měl dát pružinu aby to utáhl spoustak M150,160 nebo 170 ? :) Dík

Re: mb

(Admin, 14. 10. 2012 11:03)

Samozřejmě že čím silnější pružina, tím více airsofťáků to nerado vidí, ale doporučujeme 160 samozřejmě od kvalitního výrobce. Neručíme za možné poškození zbraně, nebo za zranění způsobená silnou pružinou

re:mb 01

(Admin, 16. 9. 2012 12:04)

Ahoj, puška sama o sobě je velmi pěkně vybavená, ale made in china je znát. Po týdenním užívání jsme dokoupily novou hop up gumu, protože ta stávající se rychle opotřebovávala, také jsme použily silnější pružinu 160, puška nemá problémy silnější pružinu u táhnout. Závěrem jsme dokoupily přesnou hlaveň. Vše prodávají na armymarket.cz velmi dobře značeno pro tento model. Při střelbě s 0,30 g kuličkami se vzdálenost prodloužila (s dobře seřízeným hop upem) na 90 m s větším rozptylem (povětrnostní podmínky) a na 80 m poměrně dost přesně. Přesná hlaveň i pružina byly dost znát, natahování se přirozeně ztížilo, ale jinak dostala puška razanci i velkou přesnost. To ostatně tvrdí i snipeři po celé zemi :)

mb01

(DefinitionHigh, 10. 9. 2012 12:36)

Ahoj, vlastním mb01 (nove) a chtel bych se zeptat jake upgrady jste delali a jak pomohly?..

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 143537
Měsíc: 2757
Den: 80