Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hejkal a maskování

 

Druhy maskování

Maskování pomáhá odstřelovačům, ale i normálním vojákům utajit svou pozici a zasadit nečekaný úder. Společně se podíváme na ty nejjednodušší způsoby maskování až po ty nejefektivnější.

 

Maskovací barvy

Cenově asi nejdostupnější způsob maskování. Na ruce a obličej se aplikují maskovací barvy ve třech barevných provedeních (zelené, černá a hnědá). Barvy se nanáší nejčastěji v pruzích aby se tak imitovaly větve nebo vlákna trávy. Barvy jsou smývatelné, ale zamaskují pouze tváře nebo ruce a tak se spíše hodí pro hromadné akce nebo pro rychlé utajení. Tento způsob využívají tajné speciální jednotky po celém světě. Je to rychlí a jednoduchý způsob maskování, ale také méně maskuje, o to více pak musíte dbát na vhodné maskování těla a výběru oblečení. Barvy lze zakoupit od 50,- až do 500,- kdy už jsou barvy velmi kvalitní a jejich kryvost je téměř 100%-ní.

 

 16340_44.jpg

 

Sniperské šály

Tento druh maskování si pomalu získává větší počet příznivců. Neberte šála jako šála, název klame. Sniperská šála má velké rozměry, které dovolují schovat pod ně celé tělo, zároveň je šála vyrobena ze síťovaného materiálu, který umožňuje pohled skrz. Šály se dělají v různých barevných provedeních a maskovacích vzorech. Obvykle se šála používá jako pokrývka hlavy nebo ochrana obličeje, ale má i dokonalé využití jako maskování zbraně, kdy se zbraň zamotá do šály. Cena se pohybuje od 99,- za použitou šálu, až po 200,-  za komplikovaný vzor. Šálu lze zakoupit v různých internetových obchodech také pod názvem sniper šála.

Šála dokonale skryje vaši postavu nebo zbraň a finančně není vůbec náročná. U nás v týmu je to běžná věc, která se hodí i za chladu nebo v dešti. Jediným mínusem šály je možné zamotání do výstroje, nebo zachycení větve a vytržení nějakého vlákna.

 

 mfh---99-215.jpg

 

Hejkal a jeho druhy

Hejkal je speciálně upravený oblek používaný snipery snad ve všech armádách. Tento oblek je tvořen jemnou tkaninou, na kterou jsou navázané nebo našité různobarevné provázky. Hejkal se vyrábí od verze pouze na hlavu, až po verzi na celé tělo.

Hejkal na hlavu je většinou použit na klobouku nebo čepici, což ulehčuje i možnou domácí výrobu, kdy stačí na pokrývku hlavy našít nebo nalepit barevně obarvenou jutu (přírodní provázek). Někdy se hejkal protahuje z klobouku až na záda, pak je ale složitější hejkala upevnit. Tento typ hejkala je dobrým maskováním a s dobrou kombinací skrýše se z vás může stát nebezpečný odstřelovač. Doporučujeme obličej zamaskovat barvami a dobře sladit i oděv. Nevýhodou tohoto typu může výt volba barvy nebo zachycení do stromků, ale cenově se tento hejkal řadí do příznivější vrstvy. Připravte si kolem 1200,- samozřejmě, že domácí hejkal vyjde úsporněji.

 

hekj.jpg

 

Poloviční hejkal se používá možná častěji než hejkal celý. Tento typ maskuje horní polovinu těla a nohy zůstávají volné k pohybu. To minimalizuje možnost zachycení hejkala za větev nebo namotání nepořádku. Zároveň umožňuje nosit taktickou vestu a poměrně snadno se k ní dostat. Zamotání výstroje tu však hrozí také a občas si můžete i pořádně zamotat zbraň. Hejkala tohoto typu uvidíte nejčastěji na akcích, kde se používá kůly volnosti nohou a zároveň dobrému maskování těla. Cenově se zase tento typ ani tolik neliší od hejkala přes hlavu.

 

hej.jpg

 

Hejkal celý je klasický hejkal přes celou konturu těla. Tento typ vás zamaskuje téměř 100%-ně a lze ho prodloužit i na zbraň. Dělá se v různých barevných provedeních a střihu. Já osobně, ale doporučuji hejkala si vyrobit doma. Ano je to dlouhá práce, ale výsledek stojí za to. Stačí prohledat internet a najdete nespočet návodů jak vyrobit hejkala. Stačí maskovací síť a několik klubek juty, pak už vás jen čekají hodiny navazování obarvených provázků juty na síť. Pokud si hejkala kupujete, počítejte, že si sáhnete hluboko do kapsy, ale o to míň vás čeká práce, největší námahu vyvinete při oblékání. Nevýhodou je určitě skladnost a velké množství zachycených materiálů, ale za ten sniperský efekt to určitě stojí. Nakonec stačí pohybovat se jako sniper a jste nejnebezpečnější člověk na bitevním poli. U nás v týmu je to velmi oblíbený způsob maskování, ale hejkaly si zásadně vyrábíme sami. Až na výcvik a tréninky ho nevyužíváme, na akcích je to zbytečné a na rychlý pohyb velmi náročné. To, ale neznamená, že ho nemůžete používat.

 

c52bfdab11_54280494_o2.jpg

 

Doufáme, že jsme Vám usnadnily rozhodování nebo třeba objasnily nějaké způsoby maskování. Toto jsou informace nasbírané používáním a vlastními zkušenostmi. Za každé doplňkové informace budeme rádi a v sekci články a recenze se připravují další zajímavé rozbory maskování, výstroje a výzbroje.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(Mashanuark, 13. 12. 2017 9:44)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 153713
Měsíc: 3182
Den: 100